چند راه ساده برای مدیریت زمان

با انجام چند راه ساده زمان های اضافی بیشتری را در طول روز برای موفقیت خواهیم داشت

1 825

همه انسان در زندگی خود همواره در پی یافتن راهی برای مدیریت زمان خود هستند. برای ارزشمند تر کردن زندگی و زمان های استفاده شده خود نیاز است که زمتن خود را در طول روز مدیریت کنیم. با مدیریت زمان به خود و زندگی حس بهتری پیدا می کنید و از اینکه زمان با ارزش خود را اشتباه استفاده نمی کنید لذت بیشتری خواهید برد.

تعیین هدف برای مدیریت زمان بهتر

  • ابتدا هدف برای خود تعیین کنید. این هدف می توان انگیزه اصلی شما برای زندگی خود و خواسته هایی باشد که از زندگی خود در این دنیا دارید. تعیین هدف باعث می شود که انگیزه و تلاش شما برای رسیدن به خواسته بیشتر شود و تلاش بیشتری برای مدیریت زمان با ارزش خود داشته باشید.
  • برای رسیدن به هدف خود نهایت تلاش را بکنید. اگر در مسیر به مشکلاتی برخوردید نا امید نشوید زیرا برای رسیدن به هر هدفی باید با هر شکست تجربه هایی بدست آورید و در مسیر آن یاد میگیرید که با مدیریت وقت خود چگونه از زندگی خود لذت ببرید.
  • زمان خود را برای انجام فعالیت های کوچک برای رسیدن به هدفی بزرگ مدیریت کنید. هر هدف بزرگی از ابتدا بزرگ نیست. دقت کنید که زمان خود را صرف انجام فعالیت های کوچک جهت هموار سازی مسیر خود استفاده کنید.

نحوه مدیریت زمان

  • روز خود را زودتر شروع کنید. صبح ها سعی کنید زودتر از خواب بیدار شوید. این کار هم به شما کمک می کند وقت بیشتری برای فعالیت های خود داشته باشد و هم میتوانید عملکرد خود را افزایش دهید. زود تر بیدار شدن به شما کمک می کند که در طول روز شاداب تر باشید و انگیزه بیشتری برای دنبال کردن هدف خود داشته باشید. پس زودتر بیدار شوید و با خوردن صبحانه سلامتی خود را نیز تضمین کنید.
  • سعی کنید زمان های خود را در طول روز برنامه ریزی کنید. یعنی در ساعت های خاص بدانید که باید آن ساعت را با چه کار ارزشمندی سپری کنید. این کار به شما کمک می کند که به شما یاد آوری شود که زمان شما چه اندازه ارزشمند است و با یک کار پر محتوا روز خود را کامل تر می کنید.

در طول روز سعی کنید کمتر از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی استفاده کنید. استفاده از تلفن همراه هوشمند در طول روز سبب می شود که دائما حواستان به طور نا خودآگاه پرت شود و تمرکزتان را نسبت به کار اصلی از دست دهید. استفاده از تلفن همراه تا حد بسیار زیادی مدیریت زمان شما را کاهش می دهد. چک کردن آن بصورت عادتی برای مغز می شود که مانند یک آلارم به مغز شما دستور می دهد که هر چند دقیقه به طور غیر ارادی گوشی خود را چک کنید. سعی کنید کم کم ذهن خود را با مدیریت به حال اول برگردانید.

1 نظر
  1. علیرضا محسنی می گوید

    نکات خیلی جالب و مفیدی بودن
    با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.