مهمترین عوامل موفقیت در کسب و کار کدامند؟

0 91

اگر می‌خواهید به موفقیت بزرگی دست یابید، باید رویا و آرزوهای بزرگ داشته باشید. همه چیز از رویا شروع می‌شود. از آن چیزی که می‌خواهید به آن دست یابید، باید در ذهن خود تصویری بزرگ داشته باشید و موفقیت خود را به وضوح تصور کنید. به طور مثال اگر در کار خود موفق شوید چه تحولی در زندگی شما رخ خواهد داد؟ اگر کسب و کار شما از اعتبار بالایی برخوردار شود شما چه اعتباری و جایگاهی خواهید داشت؟

“بهانه تراشی ممنوع! بهانه تراشیدن را برای خودتان و کارکنان ممنوع کنید، زیرا تنها باعث اتلاف وقت می‌شود”. این سخنی بود که نلسون ماندلا سیاستمدار انقلابی و رهبر پیشین آفریقای جنوبی که قدرت شجاعت را باور داشت، مطرح کرد. باید بگوییم موفقیت اتفاقی نیست. هیچ فرمول و قاعده خاصی برای موفقیت تعریف نشده است. اگر فرمول خاصی وجود داشت شاهد شکست بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارها نبودیم. اما اگر نگاهی به کسب و کارهای موفق بیندازیم متوجه می‌شویم گام‌هایی خاصی وجود دارد که همه این سازمان‌ها برای رسیدن به موفقیت دنبال کرده اند.

در این مقاله به چند راهکار برای کسب و کار خلاقانه اشاره خواهد شد. برای تمامی افراد در هر جای دنیا که باشند و به دنبال راه اندازی کسب و کاری موفق هستند، رعایت این چند راهکار توصیه می‌شود.

عوامل موفقیت
عوامل موفقیت در کسب و کار

۱٫تمایل به اقدام

اولین و مهمترین گام برای یک کسب و کار موفق تمایل به اقدام است. اگر فردی هستید که شجاعت اقدام و شروع یک کسب و کار موفق را ندارید قطعا به جایی نخواهید رسید.

۲٫ خلاقیت در کسب و کار

هدف خود را برای اندازه اندازی کسب و کار تعیین کنید. در تعیین هدف سعی کنید خلاق باشید، چیزی متفاوت ایجاد کنید که به عنوان یک نمادی از کسب و کار شما باشد و بتوانید به شدت از رقبای خود در این زمینه پیشی بگیرید. اما در اینجا برایتان سوال می‌شود که خلاقیت در کسب و کار به چه معناست؟ با ذکر یک مثال این موضوع را برایتان باز خواهیم کرد:

به عنوان مثال: کمپانی ردبول با تلاش برای کنار زدن رقیبان خود با اقدامی عجیب قیمت نوشابه‌های گازدار شرکت خود را دو برابر کرد و به صاحبان فروشگاه ها اعلام کرد که این نوشابه‌ها را در هرجایی از فروشگاه غیر از یخچال می‌توانند نگهداری کنند. در واقع با این کار دست به اقدامی خلاقانه زد و توانست طرحی متفاوت برای محصولات خود پیاده سازی کند.

۳٫ دانش کسب و کار

برای شروع یک کسب و کار باید اطلاعاتی از کمپانی‌هایی که کسب و کار موفق را شروع کرده‌اند به دست بیاورید. این کار کمک زیادی به شما برای شروع خواهد کرد.

۴٫ مهارت

هر کسب و کاری به مهارت‌های مختلفی نیاز دارد. اگر دانش کافی را به دست آورده باشید اما مهارت اجرایی کردن آن دانش یا ایده‌هایتان را نداشته باشید نمی‌توانید به موفقیت نزدیک شوید.

۵٫ توانایی

گفته شده: فرد رویا می‌بافد، جمع رویا می‌سازد . در کار گروهی نباید انتظار داشت یک شخص به تنهایی کاری را انجام دهد. شما برای موفقیت در کار آفرینی و کسب و کارتان باید یک تیم گروهی تشکیل دهید.

۶٫ ریسک کردن

شما به عنوان یک کارآفرین باید توانایی ریسک کردن را داشته باشید، این شجاعت را داشته باشید و از ایده‌هایتان استفاده کنید. هر رویایی که در سر دارید و اقدام برای تبدیل رویا به حقیقت، دو موضوع مهم و اساسی در موفقیت کسب و کار هستند.

۷٫ صبور باشید

موفقیت چیزی نیست که یک شبه بدست بیاید. نیازمند کوشش و تلاش فراوان و همچنین زمان انتظار زیادی است . تا رسیدن به هدف سعی کنید تمرکز خود را برای موفقیت در کسب و کار به کار گیرید.

۸٫ در معرفی کسب و کار خود صادق باشید

صداقت موضوع مهمی در کسب و کار است، اما گاهی اوقات صادق بودن، واقعی بودن، می‌تواند بزرگترین دشمن یک کارآفرین در راه اندازی کسب و کاری موفق باشد.

۹٫ با خطرات موجود در کسب و کار خود روبرو شوید

ممکن است خطری کسب و کار شما را تهدید کند، بنابراین؛ سعی کنید آن قدر از لحاظ پشتوانه مالی قوی باشید که بتوانید با تمام خطرات موجود روبرو شوید. سعی کنید از تمامی اشتباهاتی که در کسب و کارتان به وجود می‌آید درس بگیرید. این اشتباهات فرصتی برای یادگیری و انجام دادن کار هستند.

تمامی این عواملی که در مقاله بالا برای یک کسب و کار موفق ذکر شد عواملی کلیدی و مهم هستند. پس بکارگیری تمامی این عوامل و شجاعت اجرایی کردن آن ها با ریسک تمامی خطراتی که ممکن است کسب و کار شما را تهدید کند، بهترین تعریف را از کسب و کارتان ارائه می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.