طراحی اپلیکیشن اندروید – کسب وکارتان را از نو تعریف کنید

0 353

در دورانی زندگی می‌کنیم که روزانه بیش از ۳ میلیارد کاربر و جمع کثیری از کسب وکارها به طراحی اپلیکیشن و بهره‌وری از آن‌ها روی آورده‌اند و این آمار بصورت تصاعدی رو به افزایش می‌باشد. اپلیکیشن یک زبان جدید را برای کسب‌وکارها ایجاد کرده است. زبانی که حتی از یادگیری زبان انگلیسی هم مهم‌تر است و هر فردی که در جامعه مدرن و امروزی ما زندگی می‌کند باید پی یادگیری آن باشد. با اینکه خیلی‌ها به سمت تولید اپلیکیشن روی آوردند اما همچنان تراژدی بزرگی در این عرصه در حال رخ دادن است؛ و آن کسب و کار هایی هستند که در خواب غفلت به سر می‌برند و هنوز برای نسخه طراحی اپلیکیشن اندروید دست به کار نشده‌اند.

طراحی اپلیکیشن اندروید

با وجود تمام آمار و ارقامی که از طراحی تا نصب و استفاده از اپلیکیشن‌ها در میان کاربران می‌شنویم احتمالا هنوز هم خیلی از کسب وکارها برای طراحی اپلیکیشن اندروید و ارائه خدمات خود به صورت آنلاین مردد باشند. حال آن که بیش از ده سال از معرفی سیستم عامل اندروید می‌گذرد کسب درآمد از طریق اپلیکیشن یک حقیقت محض است. شک نکنید! اصلا خیال واهی است اگر فکر کنید درآمد‌های چند میلیون دلاری از اپلیکیشن‌ها وجود ندارد. سَری به اپ استور و پلی استور بزنید تا به اقتصاد و این چرخه مالیِ فعالی که در دنیای اپلیکیشن‌ها وجود دارد، ایمان آورید!

در میان تمام اپلیکیشن‌های اندروید، فیسبوک، واتس‌اپ، اینستاگرام، لاین، توییتر و بازی‌هایی مثل کندی کراش از جمله برنامه‌هایی هستند که با وجود ماهیت رایگان خود به درآمد‌های کلان رسیده‌اند. این سرمایه‌گذاری کلان سودآوری کلانی دارد که باعث شده نزدیک به ۸۹ درصد از کسب وکارهای ایالت متحده که به نحوی با تکنولوژی مرتبط می‌شوند به طراحی اپلیکیشن اندروید روی آورند.

طراحی اپلیکیشن اندروید و جذب ۶۸ درصد مخاطبان

اگرچه به دست آوردن آمار کاربران اپلیکیشن‌های اندرویدی در میان ۳ میلیارد نفر کاربر گوشی‌های هوشمند امری ناشدنی به نظر می‌رسد اما بررسی آمار دانلود برنامه‌های کاربردی موبایل نشان می‌دهد که اپلیکیشن‌های اندرویدی با توجه به سیستم عامل ۶۹ درصد کاربرانی که از گوشی اندروید استفاده می‌کنند محبوب‌تر هستند.

درباره محبوبیت اندروید نسبت به سیستم‌ عامل‌های دیگر همان بس که کاربرپسندی و سهولت استفاده از آن بیش‌تر است. به علاوه اندروید به دلیل خدمات گسترده‌تر و رایگانی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد پرطرفدارتر است. با این آمار طبیعی است اگر توسعه‌دهنده طراحی اپلیکیشن اندروید را به آی او اس ترجیح دهد.

با طراحی اپلیکیشن اندروید جلوی چشم مشتری باشید!

وقتی که یک شهروند آمریکایی بیش از ۳ ساعت در روز موبایل به دست است و اروپایی‌ها و سایر قاره‌های دنیا هم وضعیت مشابه را در استفاده از تلفن همراه دارند، چرا این بازار بزرگ را از دست دهید؟ زمانی که وارد چرخه طراحی اپلیکیشن شده‌اید امیدوار و مطمئن باشید بالاخره کاربرانی هستند که اپلیکیشن شما را انتخاب کنند و این مخاطبان در آینده با بازاریابی بهتر افزایش می‌یابند.

طراحی اپلیکیشن اندروید گامی مثبت در جهت آن است که همواره جلوی چشم مشتری بدرخشید؛ به خصوص اگر یک لوگوی مناسب انتخاب کنید و با طراحی ظاهری جذاب صفحه دانلود اپلیکیشن به جنبه‌های زیبایی‌شناختی محصول نیز توجه کرده باشید.

طراحی اپلیکیشن اندروید

دست دوستی با گوگل به واسطه طراحی اپلیکیشن اندروید

البته که بسیاری از توسعه‌دهندگان نظیر شما می‌خواهند اول گوگل باشند و در رقابتی چند صد میلیونی پیروز گردند!

پس شما هم نباید با این تفکر که بقیه از شما جلو‌تر هستند و جایی برای پیشرفت شما باقی نمی‌ماند از سئو و کسب اعتبار در گوگل کم بخواهید. سئو دنیایی است که هر چه بیش‌تر در آن طمع ورزید بیش‌تر عایدتان می‌شود.

بر اساس گزارش گوگل در سال ۲۰۱۵ و مقایسه‌ای که میان کاربران موبایل و دسکتاپ صورت گرفت مشخص شده است که در سال قبل خیلی بیش‌تر از سال ۲۰۱۴ به کاربران موبایل توسط گوگل ارزش داده شده است. گوگل با طرح اولویت ایندکس کاربران موبایل نسبت به کاربران دسکتاپ ثابت کرد که نسخه موبایل سایت یا اپلیکیشنی که برای آن تولید می‌شود چه قدر می‌تواند در فعالیت ربات‌های گوگلی و دیدی که نسبت به شما دارند تاثیرگذار باشد. در میان سیستم‌ عامل‌های موجود، اندروید بیش از رقبا توانسته کاربران را به خود جذب کند. با این اوصاف طراحی اپلیکیشن اندروید برای توسعه‌دهنده و کسب وکاری که قصد گسترش برند خود را دارد در اولویت قرار می‌گیرد.

فقط یک قدم تا طراحی اپلیکیشن اندروید

طراحی دقیق، ساختارشناسی و سازمان‌بندی هوشمندانه و نگاه حرفه‌ای در تولید هرگز تصادفی نیست. شما هم می‌توانید با یک حساب و مقایسه دقیق بودجه و امکاناتی که در نظر دارید سفارش طراحی اپلیکیشن تان را دقیقا مطابق با سلیقه و نیازهایتان ثبت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.