نگاهی به مهم ترین دستاوردهای استیون هاوکینگ

0 801

اکنون کمتر کسی در دنیا وجود دارد که با استیون هاوکینگ آشنایی نداشته باشد و اسم او به گوشش نخورده باشد. استیون هاوکینگ یک فیزیکدان مطرح است به تئوری های مطرحی راجب به سرگذشت زمین و سیاه چاله ها عجیبی دست پیدا کرده است که همه علوم و دیدگاه ها را نسبت به پیدایش زمین تغییر داده است.

استیون هاوکینگ

متاسفانه استیون هاوکینگ چندی پیش یعنی در تاریخ ۱۴ مارس در سال ۲۰۱۸ میلادی درسن ۷۶ سالگی در انگلستان از دنیا رفت.استیون هاوکینگ تا قبل از مرگ خود خدمات ارزشمندی از جمله نگارش ۱۵ کتاب پر از مفاهیم جدید در اختیار ما قرار داده است. از جمله کتاب های معروف او می توان به تاریخچه مختصر زمان اشاره کرد.

با وجود اینکه این دانشمند نابغه بیشتر عمر خود را بیمار بوده و بر روی ویلچر بوده است نویسنده ی ۱۰ کتاب فوق العاده بوده است.

علاوه بر اینکه دارای این دانشمند دارای اکتشافات و نظریه های علمی بسیار زیادی بوده است در بسیاری از فیلم ها و سریال ها و مستندات تلویزیونی حضور داشته و چهره ای شناخته شده در بین مردم جهان داشته است.

۲ فیلم و سریال هایی که اخیرا در آن حضور داشته است سریال بیگ بنگ تئوری بوده است . و فیلمی که بر اساس زندگی ایشان ساخته اند فیلم تئوری همه چیز یا Theory of every thing  بوده است. حال به برسی برخی از اکشتفات او می پردازیم.

Stephen-Hawking

 

دستاوردهای استیون هاوکینگ

ایده ای در مورد سیاه چاله ها

این ایده را در سال ۱۹۹۶ ارائه کرد .در این سال استیون هاوکینگ دکتری خود را گرفت و همچنین روی یکی از نظریه های نسبیت عمومی کار می کرد .همچنین ۲سال بعد یعنی در سال ۱۹۶۸ یکی از کناب های خود را نوشت این کتاب در مورد مقیاس زمان و مکان است و به اسم ساختار بزرگ مقیاس فضا-زمان است.


 در حدود ۲ سال بعد از آن تابش سیاه چاله هارا بررسی کرد و برای این تحقیقات از نظریه کوانتوم و نسبیت عمومی استفاده کرد و به نتیجه های خوبی رسید.از دیگر دستاورد های او می توان به نظریه تابش هاوکینگ که درمورد سیاه چاله ها که می توانند انرژی و ذرات را در فضا ساتع کنند است.
یکی دیگر از کتاب های هاوکینگ که در سال ۱۹۸۸ منتشر کرد در مورد انفجار بزرگ تا سیاه چاله ها می باشد. همچنین کتاب های دیگر او سیاهچاله ها ،جهان های کوچک و جهان استیون هاوکینگ،جهان در پوست گردو وهمچنین تئوری همه چیز درمورد منشا و به وجود آمدن کیهان بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.