کاربرد ها و مزایای مرکز تلفن ویپ

0 444

در دنیای پر هرج و مرج امروز همه در تلاش‌اند تا راهی برای کاهش هزینه‌ها و همچنین صرفه‌جویی در زمان پیدا کنند که خوشبختانه با روی کار آمدن تلفن های ویپ دستیابی به این اهداف امکان‌پذیر شده است. تلفن های ویپ، تلفن ‌های تحت شبکه هستند که در انواع مدل ها با برندهای مختلفی طراحی و تولید شده‌اند تا شرکت‌ها، سازمان‌ها و افراد بتوانند با استفاده از آن‌ها مکالمات خود را به آسانی و باکیفیت بهتری انجام دهند. در ادامه به توضیح تلفن های ویپ و همچنین کاربردهایی که این محصول دارد، خواهیم پرداخت.

تلفن ویپ چیست؟

تلفن تحت شبکه یا همان ویپ VOIP که برگرفته از عبارت Voice over internet protocol است و با نام IP تلفنی نیز از آن یاد می‌شود، امکان مکالمه را با استفاده از خطوط شبکه برای کاربر فراهم می‌کند. در واقع ویپ روشی است که با تبدیل سیگنال‌های آنالوگ صوت به داده‌های دیجیتال از طریق اینترنت باعث برقرار ارتباط می‌شود. استفاده از این روش در تمام دنیا رایگان بوده و شما تنها باید هزینه ISP‌ را پرداخت کنید. مکالمات تلفنی که توسط تلفن های ویپ انجام می‌شود، تفاوت قابل توجهی با ارتباطات داده‌ها دارند و کارایی شبکه ارتباط مستقیمی با کیفیت این نوع از مکالمات دارد و هر گونه تاخیر در تبادلات سطح شبکه باعث افت کیفیت محسوسی در مکالمات خواهد شد.

کاربردهای تلفن ویپ

تلفن ویپ همچون هر فناوری دیگری کاربردهای بسیار دارد که روزبه روز بر آن‌ها افزوده می‌شود. از کاربردهای این محصول می‌توان به برقراری کنفرانس صوتی و تصویری، تهیه گزارشات حرفه‌ای، عدم نیاز به خرید گوشی‌های تلفن متعدد، ضبط مکالمات، ارتباط با اتوماسیون اداری، امکان اتصال خطوط دیجیتال بدون سخت افزار جانبی، دریافت و ارسال فکس اشاره کرد.

دریافت و ارسال فکس از طریق تلفن های ویپ

ارسال و دریافت در سازمان‌های بزرگ و کوچک اهمیت بسیاری دارد ولی استفاده از دستگاه‌های فکس همیشه مشکلاتی را برای کاربران به وجود می‌آورد که با روی کار آمدن تلفن ویپ این شکل نیز برطرف شده است. از مهمترین مزیت‌های تلفن ویپ آن است که با استفاده از می‌توان بدون هیچ دردسری و مشکلی در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به دریافت یا ارسال فکس کرد و حتی فکس‌های دریافت شده از طریق پست الکترونیک را نیز مشاهده کرد. 

عدم نیاز به خرید تلفن‌های دیگر

یکی از مهمترین مزیت‌های تلفن که ویپ که در کاهش هزینه‌ها نقش بسزایی دارد، عدم نیاز به تهیه گوشی و تلفن‌های دیگر است زیرا این محصول به گونه‌ای که طراحی شده که از کامپیوتر و گوشی‌های تلفن همراه می‌توان به عنوان تلفن استفاده کند.

تهیه گزارش‌های حرفه‌ای

با استفاده از تلفن ویپ این امکان برای کاربران فراهم می‌شود تا بتوانند گزارش‌های دقیق و شفافی دریافت کنند. به طور مثال شما می‌توانید کارکرد دقیق پرسنل را به تفکیک در اختیار داشته باشید تا بتوانید تصمیمات مناسب‌تری اتخاذ کنید.

ارتباط برای انواع اتوماسیون اداری و CRM

ارتباط با اتوماسیون‌های اداری و CRM‌ افزایش کیفیت سرویس‌دهی برای سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف را به همراه دارد که همین امر باعث شده تا بسیاری کسب و کار برای استفاده از ویپ اقدام کنند. نکته قابل توجه آن است که بهره‌گیری از ویپ این امکان را فراهم می‌آورد تا شما بتوانید آن را به وب سایت یا فروشگاه اینترنتی خود متصل کرده و درگیری متری در پیگیری تلفنی اپراتور خود داشته باشید.

مزیت‌های تلفن VOIP

استفاده از تلفن ویپ برای سازمان‌ها و شرکت‌ها مزیت‌های بسیاری را به همراه دارد:

  1. عدم نیاز به سیم‌کشی مجزا

استفاده از بستر شبکه برای ارتباط باعث شده تا برای استفاده از تلفن های ویپ دیگر نیازی به سیم‌کشی مجزا نباشد و بتوان به آسانی از آن بهره‌مند شد.

  1. توسعه آسان

توسعه و همچنین افزودن کاربر جدید به این سیستم به آسانی انجام می‌شود و همانطور که گفته شد، نیاز به سیم کشی جدید نیز نخواهد داشت.

  1. کاهش هزینه‌ها

با استفاده از تلفن های ویپ می‌توان با هزینه بسیار پایین و مقرون به صرفه‌ای مکالمات بین المللی باکیفیتی برقرار کرد.

سخن آخر

همانطور که گفته شد، تلفن ویپ از محصولاتی است که با برندهای مختلفی به بازار عرضه شده است ولی بهترین شرکت ارائه دهنده تجهیزات ویپ، شرکت سیسکو است که این محصول را در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه می‌کند. خرید و استفاده از تلفن ویپ این امکان را برای شرکت‌های بزرگ و کوچک فراهم می‌کند تا بتوانند با کیفیت بالا و هزینه مقرون به صرفه‌ای مکالمات خود را انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.