تولیدی پوشاک مدارس و لباس فرم مدرسه

تولیدی پوشاک مدارس

0 794

به واسطه لباس فرم مدرسه ، دبستان، راهنمایی و دبیرستان برترین و در عین حال اولین کانون هایی هستند که کودک همزمان حس قانونمندی، اتحاد و جزئی از اجتماع بودن را تجربه می‌کند. یکسان‌سازی لباس ترفندی دیرینه میان قبایل و ارتش‌ها بوده است و این رسم از آن زمان تا کنون به عنوان تنها نماد و مهم‌ترین ابزار یکپارچه‌سازی افراد رواج داشته است. سال‌ها است که مدارس هم از این رسم قدیمی تاثیر پذیرفته‌اند و با پوشاک مدارس احساس مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزان را از سنین پایین تقویت می‌کنند.

تیوا به واسطه استراتژی‌های نوین خود در تولید، تیم طراحی خلاقانه و کیفیت متمایز مواد اولیه پرچم‌دار تولید پوشاک مدارس در ایران است که مجموعه کاملی از پوشاک مدرسه را در جهت تحقق اهداف آموزشی و پرورشی مدارس ارائه می‌دهد.

فرم مدرسه؛ دغدغه والدین در آستانه سال تحصیلی جدید

در میان تمام دل‌مشغولی‌های خانواده‌ها در اوایل سال تحصیلی، انتخاب و خرید لباس فرم دبستان و مقاطع بالاتر بیش‌ترین نگرانی را به دنبال داشته است. جنس پارچه، راحتی دانش‌آموز در لمس پارچه، کیفیت و به طور کلی بایدها و نبایدها در انتخاب پوشاک دبستان این فرآیند را طولانی‌تر کرده است تا والدین دشوارتر از قبل روزهای پایانی شهریور ماه را با سیاست‌های سختگیرانه مدارس پشت سر بگذارند. با این حال مزایای استفاده از فرم مدرسه باعث شده تا والدین نسبت به گذشته خیلی کم‌تر برای خرید و تعویض پوشاک مدارس مقاومت کنند و این دل‌نگرانی را به خاطر سلامت روحی و اخلاقی فرزندانشان به جان بخرند.

پیدا و پنهان مزایای استفاده از لباس فرم مدرسه

استفاده از پوشش یکسان نوعی راهنما برای هدایت دانش‌آموزان در مسیری یکسان و به دور از هر گونه تبعیض است. از دلایل استفاده از پوشاک مدرسه همین بس که آن‌ها را از تبعیض، خودبینی، تفاخر و تکبر در مورد پوشش دور نگاه می دارد و روحیه همدلی را ناخوادآگاه در آن‌ها تقویت می‌کند.

سال به سال ممکن است سیاست‌هایی برای تغییر استایل لباس متناسب با روحیه دانش‌آموزان صورت گیرد که اگر علمی و راهبردی باشد به شکل نامحسوسی جذابیت‌های حضور در مدرسه را برای رده‌های سنی مختلف بیش‌تر وبیش‌تر می‌کند. در عین حال استفاده بلند مدت از پوشاک مدارس به منزله محروم کردن دانش‌آموز از دنیا عجیب و تاثیرگذار رنگ‌ها است. دنیایی که می‌تواند تحولات شگرفی در روحیه و خلق و خوی آن‌ها ایجاد کند؛ بدون این که خود دانش‌آموز یا حتی والدین او متوجه این قضیه شوند.

فرم مدارس

یکسان سازی پوشش باعث جلوگیری از تنوع طلبی‌های بی‌حد و حصری می شود که در این سنین در دانش‌آموزان بیش از هر سن دیگری بروز می‌یابد. اگر همسان سازی لباس فرم مدرسه در محیط آموزشی و کلاس درس وجود نداشته باشد فرد از طریق جنس، برند و ظاهر لباس فرم دیگران  تمایزهای طبقاتی و شخصیتی را حس می‎کند. در نهایت تمام این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا کیفیت عملکردی دانش‌آموز افت کند.

معیارهای تعیین لباس فرم مدرسه

هر ساله با آغاز ثبت نام دانش آموزان، مدارس والدین را ملزم به خرید پوشاک خاص با استایل، طرح و رنگ‌های کارشناسی‌نشده و نامطلوبی می‌کنند که همین موضوع باعث نارضایتی آن‌ها در تهیه لباس فرم مدرسه شده است. با توجه به نقش پوشاک مدارس در پیشرفت تحصیلی، هدایت اخلاقی و رشد فکری دانش‌آموزان معیارهای انتخاب لباس فرم دبستان و مقاطع بالاتر بسیار تعیین‌کننده خواهند بود.

گروه تولیدی تیوا سن، جنسیت، فرهنگ و آداب بومی، محلی و ایرانی را الگو طراحی خود قرار داده و در راستا خلق محیطی شاداب تمام تلاش خود را به کار بسته است تا دانش‌آموزان با پوشیدن پوشاک مدارس تیوا رغبت و تمایل بیش‌تری برای حضور و فعالیت در محیط‌های آموزشی از خود نشان دهند.

کجراه پوشاک مدارس؛ واقعیت یا دروغ؟

نظم و انضباط و هماهنگی ظاهری اولین پیغامی است که توسط افراد یک گروه که یک نوع لباس را پوشید‌اند به دیگران مخابره می‌شود؛ اما خرید لباس فرم مدرسه آن قدرها هم بی‌دردسر نیست و چالش‌های خرید لباس فرم که پیش روی خانواده‌ها قرار دارد این مسیر را تبدیل به کجراهی کرده است که همه خانواده‌ها بابت عبور از آن دلواپس شده‌اند.

مدتی است طراحی و دوخت لباس فرم به تولید پوشاک مدارس سپرده می‌شود تا هم هزینه‌ها به حداقل برسد و هم شکل و استایل دوخت لباس‌ها از هماهنگی مطلوبی برخوردار باشد؛ اما اعمال سلیقه مسئولان مدارس و ترکیب خواسته یا ناخواسته برخی از نمادها، سنت‌ها و باورهای خاص باعث شده تا این گزینه هم برای تامین لباس مدرسه بی‌نتیجه بماند.

چنان چه که ثبت سفارش تولید پوشاک مدارس در گروه تولیدی تیوا صورت گیرد کارشناسان ما در تمام مراحل خرید پارچه، انتخاب رنگ و طراحی و دوخت پا به پای مشتری و همراه او خواهند بود و قطعا کجراه خرید پوشاک مدارس هموار و مستقیم خواهد شد.

هفت‌خوان طراحی و تولید پوشاک مدارس

بر خلاف تصور والدین و مدارس، طراحی لباس فرم مدرسه هفت‌خوانی است که برای تولید آن تنها نمی‌توان به معیار یکدست بودن پوشش دانش‌آموزان بسنده کرد.

در طراحی پوشاک مدارس معیارهای مهم روان‌شناسی و رنگ‌شناسی مطرح می‌شود و حتی برخی از رنگ‌ها در طراحی لباس فرم جادو می‌کنند. توجه همه‌جانبه به تمام این عوامل باعث می‌شود تا دانش‌آموزان با وجود این که در طبقات اجتماعی، اعتقادی و فرهنگی مختلفی قرار دارند سادگی و برابری را درک کنند و هنگامی كه خود را در برابر افراد دیگر ببینند برقراری ارتباط اجتماعیشان آسان تر از قبل شود. به علاوه انتخاب درست شکل لباس مدرسه و ظاهری که دانش‌آموز با پوشیدن آن می‌یابد به طور مستقیم شخصیت و اعتماد به نفس او را هدف قرار می‌دهد. چنان چه که سیاست‌گذاری صحیحی در تعیین تکلیف رنگ و لعاب سالانه فرم مدرسه اعمال شود بخش عمده‌ای از استعدادها و ظرفیت دانش‌آموز در محیط مدرسه پرورش داده شده و شکوفا می‌شود.

لباس فرم مدرسه

گروه تولید تیوا به خوبی از تاثیر رنگ‌ها، استایل و شیوه دوخت لباس فرم مدرسه بر قوه ادراک دانش‌آموزان آگاه است و ضمن شناخت تخصصی رنگ‌ها و اثر آن‌ها بر احساسات لطیف کودکانه، حفاظت و صیانت از ابعاد فکری و رفتاری دانش‌آموزان را تضمین می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.