مهم ترین انگیزه های رضایت شغلی کارمندان

رضایت شغلی

0 807

انگیزه های رضایت شغلی در کارمندان در هر کسی ممکن است متفاوت باشد. در بر خی از افراد این رضایمندی فقط منوط به حقوق و مزایای خود می باشد. در برخی افراد میزان علاقه ی خود به کار مربوطه است و در برخی افراد نیز هر دو مورد. داشتن رضایت شغلی در افراد سبب می شود که در انجام کار های گروهی شرکت یا سازمان خود بسیار بهتر عمل کنند و باز دهی بالاتری داشته باشند. بنابراین برای هر شرکتی این عامل ضروری می باشد که زمینه ی رضایت شغلی را برای کارمندان خود ایجاد کند تا به بیشترین بهره وری از منابع انسانی برسد.

رضایت شغلی

عوامل موثر در رضایت شغلی

  • از عوامل مهم و تاثیر گذار در زمینه افزایش رضایت شغلی کارکنان مزایا یی است که مدیران برای کارمندان قرار می دهند این مزایا شامل موارد زیر می توانند باشند:
  1. سرویس های مناسب برای رفت و آمد
  2. آموزش مهارت های ویژه و تخصصی
  3. پاداش ها اضافه بر حقوق برای خلاقیت کارمندان
  4. ایجاد فرصت های رشد برای کارکنان
  • یکی دیگر از راهکارهای افزایش انگیزشی کارکنان ایجاد فضایی مناسب با روحیه کارکنان می باشد. فضایی مدرن و استفاده از وسایل درخور و مناسب با محیطی شاد برای کارکنان آن ها را از انجام کار خسته نمی کند. هرچه قدر دفتر بزرگ تر و با سازمان دهی بیشتری باشد انگیزه کارمندان نیز بیشتر خواهد شد.
  • از عوامل تاثیر گذار دیگر برای افزایش بازدهی و رضایت شغلی کارکنان دادن حقوقی درخور کارمندان می باشد. زیرا کارمندان در ازای وقتی که می گذارند و تلاشی که برای سازمان انجام میدهند در طلب دستمزد از شرکت هستند. اگر پاداش های مناسبی برای کارهای خلاقانه ای که برای پیشبرد اهداف شرکت می کنند در نظر گرفته شود باز دهی آن ها را دوچندان می کنند.
  • ایجاد محیطی برای شکوفایی استعداد کارکنان می تواند انگیزه ی زیادی برای بهبود کارایی کارمندان ایجاد شود. کارمندان یک شرکت ممکن است از کار روتین و تکراری خسته شوند ولی اگر با چالش های جدیدی روبه رو شوند تا بتوانند در آن استعداد های خود را شکوفا کنند می توانند انگیزه بیشتری برای کار و رضایت شغلی پیدا کنند.
  • از لحاظ علمی دانش کارمندان خودرا افزایش دهید و آن هارا با علم روز دنیا آشنا کنید تا با به روز شدن تجهیزات کارمندان شما نیز در جهت پیشرفت دنیای تکنولوژی حرکت کنند و بیشترین بهره وری را داشته باشید.
  • اگر رابطه مدیر و کارکنان دوستانه باشد و مدیر شخصی حامی و انگیزشی برای کارمندان خود باشد می تواند بازدهی بیشتر کارمندان خود را مشاهده کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.